חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כנסיית הדורמיציון – מה צריך לדעת?

עזרה בתכנון טיול בירושלים? השאירו פרטים 👇

כנסיית הדורמיציון אטרקציה שאסור לפספס

ירושלים היא אחת הערים המסקרנות בעולם, ההיסטוריה של העיר הולכת אלפי שנים אחורה והיא מלאה באירועים משמעותיים אפשר לומר אפיל האירועים ההיסטוריים המשמעותיים ביותר שהשפיעו על ההיסטוריה של כולנו.

בעת ביקור בעיר העתיקה ניתן להתרשם ממגוון אדיר של מבנים היסטוריים מיוחדים אחד המבנים הבולטים והיפים ביותר בכל העיר זוהי כנסיית הדורמיציון, כנסייה יחסית חדשה אשר החלה להיבנות בסוף המאה התשעה עשרה והסתיים בתחילת המאה העשרים.

מומלץ מאוד לבקר בכנסייה כאשר אתם מתכננים טיול לירושלים, אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על כנסיית הדורמיציון.

כנסיית הדורמיציון היא אחד המבנים המרשימים ביותר בירושלים
כנסיית הדורמיציון היא אחד המבנים המרשימים ביותר בירושלים

ההיסטוריה של כנסיית הדורמיציון

כנסיית הדורמיציון נבנתה לפני קצת יותר ממאה שנה אך לפני זה המקום היה אתר בו היו מבנים אחרים והוא נבנה על חורבות של בית כנסת עתיק שנהרס בשנת שבעים לפני הספירה, לאחר מכן הוקמה על חורבות של בית כנסת כנסייה קטנה שנהרסה שוב במאה השביעית.

במאה השתים עשרה הוקמה שוב כנסייה הפעם גדולה הרבה יותר אשר נקראה סנטה מריה במונטה סיון, שעד היום ניתן למצוא שרידים שלה במבנה הנוכחי, בסוף המאה התשעה עשרה הגרמנים רכשו את הקרקע בה עומדת הכנסייה.

בשלב זה המקום עדיין היה חורבה עד שהגרמנים החלו לבנות את כנסיית הדורמיציון, מאז לאורך השנים המבנה עבר שידרוגים ושינוים אשר נמשכים עד עצם היום הזה.

מה יש לראות בכנסיית הדורמיציון

כנסיית הדורמיציון היא אחד המבנים המרשימים ביותר בירושלים, זוהי כנסייה יפיפיה המעוצבת בצורה יוצאת מן הכלל גם בחלק החיצוני שלה וגם בחלק הפנימי, הצורה המעגלית בו בנוי המבנה מבליטה אותו משאר המבנים באזור והעיצוב הייחודי שלה הופך אותה לשונה.

הכנסייה מתנשאת לגובה המרשים של שלושים וארבעה מטרים, סגנון הבנייה הגרמני מזכיר כנסיות באירופה, בתוך הכנסייה תוכלו להתרשם מכמה פסיפסים ענקיים ומדהימים, פסיפס הקומה העליונה של הכנסייה אשר נוצר בשנת שלושים ושתיים.

הפסיפס מספר את סיפור בריאה כאשר במרכז הפסיפס שלוש טבעות שזורות זו בזו מסמנות את מרכז הבריאה, ומראה את האור של אלוהים, עוד ועוד טבעות מונחות סביב האמצע עד שלבסוף מגיעים לגבולות כדור הארץ, הכל מיוצג בצורה גרפית ובאותיות על ידי, שמות החודשים ושנים עשר המזלות.

הפסיפס של חדר המקהלה אשר נוצר בתחילת מלחמת העולם השניה הוא פסיפס נוסף שמומלץ לראות, זהו פסיפס המתאר את  הבשורה של ישו, ארבעה זוגות של נביאי הברית הישנה מבשרים על הולדתו של המשיח, המסר שלהם מגיע לשיא בהבטחתו של ישו הנביא.

דבר נוסף שלא כדאי לפספס בעת סיור בכנסייה זהו העוגב הראשי הגדול, זהו עוגב אשר נחנך בשנת שמונים ושתיים והוא משמש את המקהלה של הכנסייה ככלי ליווי, זהו עוגב ענק ומרשים שמאוד כדי לראות אותו יש בכנסייה גם עוגב קטן יותר שלא כדאי לפספס.

מומלץ גם לבקר במרתף של הכנסייה, שם תוכלו לראות פסל מדהים של מריה הקדושה את מציג אותו ישנה בפעם האחרונה לפני שנפטרה, על פי האמונה לאחר מותה היא עלתה לשמיים, מעל הפסל תוכלו להתרשם מפסיפס נוסף מרשים ביותר של ישו יחד עם עוד דמויות מוכרות.

כדאי לבדוק לגביי אירועים המתקיימים בכנסייה מדי פעם יש קונצרטים או הופעה של המקהלה, יש בכנסייה גם בית קפה מאוד נחמד ומומלץ עם עוגות מעולות ואווירה נפלאה.

כנסיית הדורמיציון אטרקציה מדהימה שחבל לפספס
כנסיית הדורמיציון אטרקציה מדהימה שחבל לפספס

שאלות ותשובות בנוגע לכנסיית הדורמיציון

ניתן להגיע למקום באמצעות אוטובוס קו 1, אם אתם מגיעים לירושלים עם הרכב שלכם תכתבו בוויז דרך חברון ירושלים.

כנסיית הדורמיציון פתוחה כל ימות השבוע החל מהשעה תשע בבוקר עד שתיים בצהריים, בימי שני הכנסייה סגורה לחלוטין, שימו לב שמדי פעם מתבצעות עבודות שיפוצים בכנסייה ויכול להיות שנויים בשעות הפתיחה או שהכנסייה תהיה סגורה לגמרי  למבקרים לתקופה קצרה.

כנסיית הדורמיציון היא כנסייה מאוד מיוחדת ושונה מרוב הכנסיות בירושלים, זוהי כנסייה אשר נבנתה על ידי הגרמנים בסגנון אירופאי עם מבנים מעוגלים וצריחים מרשימים.

כן זהו אזור שיש בו שפע של אטרקציות, גם בכנסייה עצמה תוכלו למצוא בית קפה מאוד נחמד שמציע עוגות מעולות, שווה לתכנן לעצמכם את ניו כך שתספיקו לראות אטרקציות נוספות באזור של הכנסייה. 

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירושלים מתחילה כאן