חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסטיבל האורות

עזרה בתכנון טיול בירושלים? השאירו פרטים 👇

דיוואלי, הידוע גם בשם דיוואלי פסטיבל האורות, הוא הפסטיבל הגדול ביותר שנערך על ידי הינדים, סיקים ובודהיסטים ברחבי העולם. תאריך הפסטיבל מבוסס על לוח השנה הירחי ההינדי ומציין חודש אחד בזמן שלוקח לירח להקיף את כדור הארץ. יהודה ואזרחיו חגגו את החג עם שיקום המקדשים שהוקרבו תוך שמונה ימים, ויתרו על כל מיני תענוגים, אכלו קורבנות עשירים ומפוארים לכבוד האל, ושמחו בפזמוני שבחים וניגון נבל.

דיוואלי

הידוע גם בשם דיפוואלי, מייצג את ניצחון האור על החושך, של הטוב על הרוע, של ידע על בורות, של תקווה על ייאוש. זהו אחד הפסטיבלים ההינדו הפופולריים ביותר שנחגגים בהודו ובכמה אזורים בעולם בהדר והדר גדול. הארץ מתעוררת לחיים עם צלצול פעמונים, מקדשים ובתים נוצצים מנורות שמן ואורות פיות.

דיוואלי

הוא הפסטיבל החשוב ביותר בשנה בהודו, זמן לחגוג את ניצחון האור על החושך, ידע על בורות וטוב על הרוע. חמשת ימי הדיוואלי, שנצפו על ידי יותר ממיליארד בני דתות שונות בהודו ובתפוצותיה, מסומנים בתפילות, פסטיבלים, זיקוקים, התכנסויות משפחתיות ותרומות צדקה. נגזר מסנסקריט dipavali, שפירושו "סדרת אורות", ידוע שדיוואליות שורפות מנורות חימר שהחוגגים הקימו בבתיהם.

האירועים והפעילויות של פסטיבל אור החג בשנת 2018 שונו בהתאם להנחיות והמלצות בריאות הציבור להגנה על משפחות וקהילות העונה במאבק במגיפת COVID-19

לרחבת הקרח של מחוז קפיטול לא תהיה השנה משטח קרח, בגלל החשש המוגבר לבטיחות הקהילה. פסטיבל האורות בחסות ראש העיר ז'אן סטותרט וקרן מרכז העיר אומהה, כמו גם על ידי ערוץ 7 KETV, כוכב 1045 ותחנת חג המולד.

מופע אורות החג של ריוורהד

הוא מופע האור הגדול ביותר במחוז סאפוק עם עשרות תצוגות נוצצות. נקודות השיא כוללות את נסיעה במנהרת סופת השלגים, 12 ימי חג המולד, ארץ הפלאות החורפית וליל חג המולד. Magic in the Light כולל סצנות ודמויות אהובות מכל העונות שנוצרו בטכנולוגיות האנימציה הדיגיטליות החדישות ביותר.

פסטיבל אור הקיץ של וינטרס נוצר בכדי להכניס אור לחושך החורף

כדי להכניס את האור לחושך החורף. השנה הוא חוזר עם יצירות דמיוניות המשלבות אור וטכנולוגיה לחוויה אינטראקטיבית. השנה, מחזה חופש סוחף בחיק הטבע עם פסלי אור ומתקני אמנות חוזר לניו יורק, לא רחוק מהמקום שבו הוא גר. האירוע רענן בשנה שעברה כדי להוכיח שזה עדיין המקום לראות מופע אור בעיר.

המהדורה החמישית של פסטיבל אור החורף של פורטלנד 2019 הציגה 114 מתקני אמנות מוארים בעיר הוורדים

עשרות הופעות, אירועים חיים, תוכניות חינוכיות ופסלי אש קינטיים מרתקים. לאורך כל הפסטיבל נהנו 150 אלף מבקרים מדיסקו שקט, טיולי אופניים לילה מוארים, מצעדים עששיות, גילופי קרח חיים, מופעי ריקודים ועוד. מה שאנחנו עושים עם הפסטיבל הוא להפגיש אנשים ולהוציא אותם מהחושך.

לחובבי מתיסיהו

מופע האור של הפסטיבל מביא לנו חגיגה נחוצה באמת לסיים את עונת החגים. פסטיבל אור החורף של פורטלנד מאיר את חודש פברואר עם פסלים זוהרים ואלפי אורות מנצנצים. כרזות וחולצות טריקו מהוות תזכורת לאור ולאהבה שהכנסנו לעולם בשנת 2020.

יש לו פסלים מונפשים

תצוגות אינטראקטיביות וקישוטי רחוב נוצצים, אה ואה בסביבה בטוחה ורחוקה חברתית. הפורמט החדש וציר הזמן המורחב מעניקים למבקרים יותר מקום וזמן לצפות בכל התקנה, למזער צפיפות ולאפשר מרחק פיזי. קנה את הכרטיס המתוזמן שלך עכשיו וטייל לאורך שביל היער החגיגי הנגיש ל- ADA מלא במיליוני אורות חג המולד וסצנות.

עצור על מנת לצלם את כיפת חג המולד הענקית שלנו מול ציור קיר סנטה וודלנד החדש שלנו

שצייר אמנים מקומיים. אמנים אושרו לפסטיבל האורות, אך כל האמנים כפופים לשינויים ללא הודעה מוקדמת. הירשם לניוזלטר שלנו כדי לקבל את החדשות הטובות והטובות ביותר מניו יורק.

ילדים שחוגגים יום הולדת ראשון צריכים כרטיס. להלן רשימה חלקית של פריטים אסורים שאינם מותרים במקום. הנהלת מרכז ברקליס שומרת לעצמה את הזכות לאסור פריטים אחרים במידת הצורך.

עם נורות LED ומקרני תלת מימד

תוצג מופע של שתי דקות בחזית הבניין בן עשר הקומות. במרכז נמצאים שישה חלונות, שבהם חוגגים אנשים שונים בתפאורות איקוניות של העיר, עם סצנות כמו חגיגות מוזיקליות בטיימס סקוור, מספרה קלאסית, ילדים וחיות המחמד שלהם בתחרות ידידותית ואורות חג המולד בבתים סמוכים בדיקר. הייטס, ניו יורק.

כמו אופרת סבון בשעות היום, פסטיבל האורות שומר את תשומת לבו ושומר מעין נרטיב למי שרוצה לראות מה יקרה אחר כך. אל מול קישוטי חג המולד האדומים העליזים והגדולים מהחיים ואורות פיות ענקיים, אסור לכם לפספס את רחוב הווסט סייד הזה.

הדבר נכון במיוחד לגבי התפקיד האחרון, כאשר רשמה ואביה וחבריה מנסים לשחרר את אביה מהכלא. השחקנים נראים נפגעים מהשורות שהם מדברים, אבל אלה הבאים אחריהם טובים לא פחות.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירושלים מתחילה כאן