חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פיצרייה בירושלים – להיסטוריה יש טעם איטלקי

עזרה בתכנון טיול בירושלים? השאירו פרטים 👇

למצוא פיצרייה בירושלים זו לא משימה מורכבת, אבל לאכול פיצה בירושלים זו חוויה שמשלבת טעם מושלם עם הרבה נשמה

פריז יכולה להיות העיר הכי רומנטית בעולם, אמסטרדם יכולה להיות העיר הכי קולית בעולם, ניו יורק יכולה להיות העיר הכי שוקקת בעולם, אבל שום דבר לא יקח מירושלים בירת ישראל את התואר – העיר הכי יפה בעולם. יש בה, בירושלים, את הכל – יש בה ישן לצד חדש, יש לה היסטוריה מרתקת רוויית מאבקים ונצחונות הירואים, יש בה תעשיות מתחדשות, יש בה את שלוש הדתות, יש בה את הלב הפועם של העם היהודי לדורותיו – הכותל המערבי. 

בעשורים האחרונים ירושלים הופכת להיות גם בירה שוקקת של קולינריה, עם מסעדות שוות שנפתחות בעיר, עם ברים טרנדיים, בתי קפה בוטיקיים, גלידריות עשירות בטעמים והרשימה עוד ארוכה. לאור הדברים, פיצרייה בירושלים היא לא עניין נדיר. בין אם בוחרים בפיצות הוותיקות בעיר, באיזור עמק רפאים במושבה הגרמנית, בפיצריות בקניונים החדשים, בשדרות ממילא או ברחובות המרכזיים – פיצרייה בירושלים זה שילוב מושלם בין טעם איטלקי למנטליות ארץ-ישראלית. 

שומרים על ציביון העיר

מטבע הדברים, פיצרייה בירושלים צריכה לעמוד בכללים ובחוקים העירוניים. כלומר, כמעט ולא ניתן למצוא פיצרייה בירושלים שפתוחה בשבתות או בחגים. המשמעות היא שמי שבאמת רוצה להכיר את הקולינריה של העיר, צריך להגיע אליה בימי חול או בחול המועד. בתקופות אלו העיר בשיאה, והמסעדות נהנות ממבקרים שמגיעים מכל רחבי הארץ והעולם כדי לטעום, ללגום, ליהנות ולספוג את האווירה הירושלמית הייחודית. 

בהמשך לדברים, גם פיצות לא כשרות הן עניין די נדיר בעיר. כך למשל, כשמדובר על פיצרייה בירושלים ברוב המכריע של המקרים לא תמצאו שם תוספות בשריות או פירות ים. אל תתנו לדברים להטעות אתכם – העובדה שכללי הכשרות חלים על פיצריות בירושלים לא מפחיתה מהטעם של המאכל האיטלקי. לפעמים בדיוק ההיפך הוא הנכון. כאשר הפיצה עשוייה בדיוק במידה הנכונה, התוספות טריות, רוטב העגבניות הוא מלאכת מחשבת של ממש – התוצאה הסופית קרובה מאוד לשלמות. 

אם כן, למצוא פיצרייה בירושלים יכולה להיות סוג של הרפתקאה, שעוברת לאורך ההיסטוריה של העם היהודי ומשלבת בתוכה את הדתות האחרות. זו יכולה להיות הרפתקאה שמחפשת אחרי המשולש הירושלמי המושלם, זה שמצליח להיות חיבור בין ישן לחדש, בין מסורתי לחדשני, בין איטליה לישראל – משולש שמצליח לגרום לטועמים להרגיש שהגוף שלהם נמצא בבירת ישראל, אבל בלוטות הטעם והריח נודדות הרחק-הרחק לארץ המגף. 

אם אתם מגיעים לירושלים בחגים, לחופשה או פשוט עוברים בעיר לצרכי עבודה, קחו כמה דקות לעצמכם, חפשו פיצרייה בירושלים ותיהנו מחגיגה של טעמים. יש כאלו שזו תהיה עבורם הרפתקאה חד פעמית. עבור אחרים ההגעה לפיצרייה הירושלמית תהיה תחנה קבועה במסלול, כל פעם שמגיעים לבירה. 

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירושלים מתחילה כאן