חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חומות ירושלים העתיקה

עזרה בתכנון טיול בירושלים? השאירו פרטים 👇

אף אחת החומות סביב הר הבית לא נבנתה או חולקה כחלק בלתי נפרד מחומת העיר, אך כולן בגובה של לפחות 25 מ '(75% יותר מחומת העיר הקרובה ביותר). גודלו של הר הבית הוא יותר מ 275 x 470 מ ', והיקפו ארוך יותר מ -7 עד 8 קילומטרים של חומת העיר.

העיר העתיקה מוקפת חומות שנבנו על ידי טורקים עות'מאנים במחצית הראשונה של המאה ה -16 תחת סולימאן המפואר

הוא מוקף בחומה בגובה 12 מ 'שנבנה על ידי סולימאן המפואר בשנת 1538, הגדול מבין הסולטן העות'מאני – טורקי, אם כי חלקים מחומה זו נבנו על חורבות קירות קודמים בני יותר מ -2,000 שנה.

חומות ירושלים נבנו בין השנים 1535-1538

כשהעיר הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית בהוראת סולימאן הראשון. לפי האגדה, אביו של סולימאן שמעולם לא ביקר בירושלים חלם שהוא יאכל על ידי אריות. כשהוא בנה מחדש את החומות שהיו בהריסות לאחר מלחמות הצלבנים של תחילת המאה ה -13. מתחת לחומות החשמונאים האדירים של העיר נפרשו.

הורדוס אגריפס הניח את הבסיס להרחבת חומות ירושלים מצפון והשלים את המרד הראשון

החומה המונומנטלית המקיפה אותה נבנתה באמצע המאה ה -16. חומת העיר המערבית, מדרום לשער יפו המודרנית, היושבת כיום על חומת העיר העתיקה, הורחבה במאות השנייה והראשונה לפני הספירה.

העיר העתיקה בירושלים

היא האטרקציה והרכוש העיקרי של העיר העתיקה וכוללת כמה מהאנדרטאות ההיסטוריות והדתיות החשובות בעולם. ארבעה רבעים בנויים באדריכלות עתיקה שתחילתה אלפי שנים. על הקיר הדרומי של העיירה יש מגדל מימי הביניים [7], שאבני הריצוף הביזנטיות שלו עדיין נראות לעין.

צפה בסרטון שבו אתה עובר בין חומות העיר העתיקה בירושלים (העיר העתיקה של גאלין בירושלים, חלק 1). צפו בסרטון העובר לאורך חומת העיר העתיקה (העיר העתיקה בירושלים, גאלין חלק 2).

טיטוס הרס את חומות ירושלים והעיר ירושלים עד היסוד ושרף את בית המקדש ואת בתי תושבי ירושלים.

בין השנים 1202 ו -1212 הורה אחיינו של סלאח א-דין לשחזר את חומות העיר אך בשנת 1219 שינה את המצב ורוב מגדלי השמירה שהוקמו על החומות נקרעו מחשש שהצלבנים ירוויחו מהחומות אם יצליחו בכך

לכבוש מחדש את העיר. ירושלים נותרה ללא חומת מגן במשך שלוש המאות הבאות, כאשר הר הבית וחראם אש-שריף (המצודה) היו האזורים המבוצרים היחידים. במאה ה -16, בתקופת שלטונה של האימפריה העות'מאנית באזור, החליט הסולטאן סולימאן לשקם את החומות ואת מה שנותר מהחומות.

חומות ירושלים של ימינו נבנו בין השנים 1537-1541 בהוראת סולימאן המפואר

הם נבנו כדי למנוע פלישת שבטים מקומיים ולמנוע מסעי צלב של נוצרים מאירופה. שלמה ובני דוד בנו את המקדש הראשון על הגבעה שהתנשא מעל עירו, והרחיב את הר הבית אל מעבר לחומות העיר כדי להגן עליו.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירושלים מתחילה כאן