חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

באילו מקרים כדאי להעניק ארנק לגבר כמתנה?

עזרה בתכנון טיול בירושלים? השאירו פרטים 👇

בעתיד יכול להיות שכבר לא נשתמש בארנקים משום שהסמארטפון שלנו ישמש גם כארנק (ובעתיד היותר רחוק, מי יודע, אולי המחשב שבזכותו לסלולרי שלנו יש כל כך הרבה יכולות יהפוך לצ'יפ זעיר שמושתל בקצה האצבע). נכון להיום בכל מקרה ארנקים הם עדיין פריט נפוץ – ולכן ארנק לגבר הוא מתנה מוצלחת מאוד.

מתנה לבן זוג

ארנק לגבר, ובפרט כשמוסיפים לו גם חריטה, הוא מתנה מוצלחת מאוד לבן-זוג – בין אם מדובר על זוגיות טרייה יחסית ובין אם על זוג נשוי שחי יחד כבר 20-30 שנים. במקרים אלה חשוב להקפיד על חריטה שמביעה את הרגש המדויק והמזוקק כלפי האדם האהוב, כך שבכל פעם שהוא ישלוף את הארנק מהכיס, הוא ייזכר באהבה שמקיפה אותו.

מתנה למפקד מוערך

מצב נוסף שבו ארנק לגבר הוא מתנה מקובלת, ומשמחת מאוד, הוא כשמפקד מוערך מסיים את תפקידו הנוכחי ועובר ליחידה אחרת. גם כמתנה למפקד שמשתחרר מהצבא הארנק הוא כמובן אופציה שכדאי לשקול. בהקשר זה רצוי לזכור שהאופי האינטנסיבי של השירות בצה"ל הופך את מערכות היחסים בין מפקדים לפקודים למשמעותיות מאוד. למעשה, בלא מעט מקרים המפקד הוא גם חבר קרוב, הוא מספק כתף תומכת ואפילו מהווה מודל לחיים. לפעמים הוא אפילו נתפש כדמות אב, גם אם הפרש הגילאים כמובן מצומצם למדי. בהתאם גם בקניית מתנה למפקד כדאי להוסיף כמה מילים, ורצוי לעשות זאת באמצעות חריטה על הארנק – כך שהמילים יישארו חקוקות (על העור וגם בליבו של המפקד) לתמיד.

הכרת תודה

יש כמובן עוד מקרים רבים שבהם נהוג, וגם כדאי, להעניק מתנה (כדאי – משום שנתינה משמחת הן את הצד המקבל והן את הצד הנותן): קבלה למשרה נחשקת, יום האהבה (בין אם ט"ו באב ובין אם ולנטיינ'ס דיי) ועוד. עוד מצב שבו ארנק לגבר הוא בחירה חכמה הוא כשרוצים פשוט להכיר תודה לאדם כזה או אחר. בדומה להענקת מתנה, גם הכרת תודה היא פעולה שמובילה לסיפוק רב בשני הצדדים, זה שמביע אותה וזה שכלפיו היא מכוונת – ולכן כדאי להרבות בכך.

למה חשוב לשים לב כשקונים ארנק לגבר?

כשבוחרים לקנות לגבר ארנק כמתנה, ישנם מספר דגשים חשובים: ראשית כדאי לבחור ארנק בגודל הנכון בהתאם להרגלי השימוש של מקבל המתנה וההעדפות שלו. שנית, ישנם מספר גוונים אפשריים ובפרט שחור, אפור, חום כהה וחום בהיר. בהתאם ישנו חופש בחירה גם מבחינה זו, וכדאי לנצל אותו על בסיס ההיכרות עם הגבר שיקבל את הארנק והטעם שלו בפריטים מסוג זה.

המלצה חשובה נוספת היא להוסיף לארנק חריטה. ארנק, כמו גם סוגים נוספים של מתנות לגבר, הוא פריט פרקטי וגם יוקרתי, ולכן עומד בפני עצמו – אבל החריטה מוסיפה טאץ' אישי, כך שהמתנה תהיה גם משמחת וגם מרגשת.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירושלים מתחילה כאן